Program
KAF
23.11.2024–2.03.2025
Wystawa zagłębia złożoną relację między ludzką pamięcią a mediami w erze cyfrowej. Bada granice pamięci organicznej i mechanicznej, sprawdza jak wspomnienia i pamięć są przechowywane, reprezentowane i komunikowane za pomocą współczesnych mediów. Ukazuje ich integralność – zarówno w obszarach codziennego wsparcia, jak i zagrożeń. Centralny punkt tej eksploracji stanowią zjawiska oraz tradycje dziedziczenia, które koncentrują się na tym, w jaki sposób wspomnienia oraz wiedza są przekazywane przez pokolenia, kształtując duchową stronę zbiorowej pamięci i tożsamości.
Prezentowane na wystawie prace zadają pytania o transmisję informacji, dziedziczenie traum, płynne definicje domowości i przynależenia do terytoriów geograficznych oraz ideologicznych. Podkreślają tym samym znaczenie uważności w archiwizowaniu materiałów, symboli, wspomnień i doświadczeń w epoce cyfrowej komunikacji.
osoby artystyczne: Paweł Baśnik, Radek Brousil, Sirah Foighel Brutmann & Eitan Efrat, Anaïs Chabeur, Ewa Doroszenko, Miłosz Flis, Mariia Lemperk, Gwendolyn Lootens, Mariusz Maślanka, Adam Rouhana, Kristina Sedlerova Villanen, Iza Opiełka, Hussein Shikha, Camila Sposati, Wiktoria, Barbara Żłobińska
kuratorka: Natalia Barczyńska
partner: Ambasada Belgii – Przedstawicielstwo Flandrii