Program
KAF
6 grudnia 2024, g. 18:30
Skosztuj Dolnego Śląska na talerzu i w kieliszku! Zapraszamy na wyjątkową kolację w Krupa Art Foundation – gdzie sztuka połączy się ze smakiem.
Już 6 grudnia o 18:30 zapraszamy na wyjątkową kolację degustacyjną z doborem win i napojów bezalkoholowych. Kolacja odbędzie się w galerii Krupa Art Foundation, której nowa odsłona „Tropy” stanie się inspiracją dla menu. Tomasz Wencek, szef kuchni z doświadczeniem w najlepszych restauracjach Europy, przygotuje pięć unikatowych dań inspirowanych sztuką. Gospodyni degustacji Patrycja Nawrocka (sommelierka i autorka projektu Wine Thinking), odpowiedzialna za pairing z winem i napojami bezalkoholowymi, poprowadzi Państwa po smakach wieczoru. Serwis poprzedzi oprowadzanie kuratorskie po wystawach.
Bilety w cenie 440 złotych można zakupić online (wino lub napoje bezalkoholowe w cenie).
Program
Kolację rozpoczniemy oprowadzaniem, podczas którego kuratorka Natalia Barczyńska, opowie nieco więcej o pracach tworzących „Tropy” – nową odsłonę galerii Krupa Art Foundation.
6.12.2024 godz. 18:30–21:00
18:30 | oprowadzanie po wystawie
19:00 | kolacja degustacyjna 5 talerzyków / 5 win
(mięsna/wegetariańska i wino/napoje bezalkoholowe)
lokalizacja: Krupa Art Foundation (Rynek 27/28, Wrocław)
O menu
Menu „Tropy” do końca pozostanie niespodzianką. Punkt wyjścia do przygotowania kolacji stanowi unikalny terroir Dolnego Śląska – kulinarny zapis przenikających się śladów kulturowych, które na przestrzeni wieków wywarły wpływ na lokalną przestrzeń. Wykorzystując tutejsze produkty i tradycje chcemy rysować mapę pamięci i dziedzictwa regionu.
Podczas zapisów możecie wybrać pomiędzy opcjami:
- mięsną lub wegetariańską
- z doborem win lub z doborem napojów bezalkoholowych.
O odsłonie Krupa Art Foundation pod nazwą „Tropy”
Nowa odsłona galerii Krupa Art Foundation to zabawa w rozkładanie świata na mniejsze całości, by zrozumieć, jak wytwarzamy swoją rzeczywistość. Tytułowe „Tropy” to trzy równoległe wystawy, dla których punktem wyjścia są powiązania między mapą, przestrzenią i pamięcią. Zobaczymy prace między innymi Małgorzaty Mirgi-Tas, Andy’ego Warhola czy Wilhelma Sasnala.
- „Nazwa bez wystawy, wystawa bez nazwy” – wystawa z kolekcji Sylwii i Piotra Krupów, kuratorowana przez dzieci – lista osób kuratorskich na końcu wpisu
- „Moja pamięć nie należy do mnie” – kuratorka: Natalia Barczyńska
- „Koordynaty” – kuratorka: Monika Łuszpak-Skiba
O prowadzących
Patrycja Nawrocka (Wine Thinking) – edukatorka, dziennikarka i entuzjastka polskiego wina. Jej gawędziarskie zapędy znalazły wyraz w autorskim projekcie „Wine Thinking” w mediach społecznościowych, gdzie uczy, kreuje i pisze o winie. Jej specjalnością są kursy abc wina i warsztaty kreatywne, które udowadniają, że z winem można jogować, florystykować, a nawet brandingować. Posiada certyfikat WSET 3 i prowadzi kursy WSET.
Tomasz Wencek – gotuje, by dawać ludziom radość. Radość z pysznego jedzenia, z towarzystwa przy stole, z momentu zatrzymania i wyciszenia, radość z kolacji, podczas której dzieją się niepowtarzalne chwile. To, co gotuje, jest mieszanką jego doświadczeń. Począwszy od wspomnień pomagania mamie przy obiedzie, odkrywania dzikiej natury razem z tatą i bratem, inspirującej pracy w najlepszych restauracjach w Barcelonie – Coure i Alkimia (1*Michelin), oszałamiających posiłków fine dining zjedzonych w Berlinie, Kopenhadze i Londynie, przepysznych street foodów z południa Włoch i odległego Peru.
Dzięki wieloletniej pracy jako kucharz i szef kuchni we wrocławskim bistro Dinette odkrył, że w gotowaniu najważniejsze są produkty – ich świeżość, jakość i pochodzenie. Gotuje zgodnie z kalendarzem sezonowości i stara się korzystać z potencjału lokalnych produktów. Przyrządza eleganckie, subtelne i komfortowe dania. Jego wielką skrytą pasją jest gotowanie ogniem – w ognisku, na grillu czy pod ziemią. Obecnie prowadzi Fundację Mniej Więcej, w której przerabia nadwyżki żywności na posiłki dla osób wykluczonych.